1. Ako môžem zvýšiť svoje šance na zaradenie do náborových projektov spoločnosti Antal International?

Odporúčame zaregistrovať si profil kandidáta a zaškrtnúť políčko Upozornenie na ponuky, ktoré nám umožní, aby sme vám mohli zasielať e-mailové upozornenia na pracovné ponuky zodpovedajúce Vášmu profilu. Pravidelne tiež kontrolujte pracovné ponuky zverejnené na webovej stránke www.antal.eu.sk a reagujte na tie, ktoré zodpovedajú Vašej praxi.

2. Mám odoslať svoj životopis, i keď dostupné pracovné ponuky nezodpovedajú mojim záujmom alebo kvalifikácii?

Odporúčame zaregistrovať si profil kandidáta a životopis odoslať. Registrované životopisy sú pridané do databázy, ktorá sa používa pri hľadaní vhodných kandidátov v našich náborových projektoch. Pokiaľ bude Váš profil zodpovedať kritériám budúcich náborových projektov, náš konzultant nájde Váš životopis v databáze a bude Vás kontaktovať s pracovnou ponukou. Radi by sme tiež odporučili zaškrtnutie políčka Upozornenie na ponuky, ktoré nám umožňuje zasielanie upozornení na pracovné ponuky vo vybraných oblastiach podľa preferencií vo Vašom profile kandidáta.

3. Ako prebieha náborový proces vykonávaný konzultantmi spoločnosti Antal International?

Každý proces sa skladá z niekoľkých fáz. Podrobný popis každej fázy nájdete tu. Každý projekt je iný – jeho forma závisí od potrieb a požiadaviek potenciálneho zamestnávateľa. Medzi najčastejšie používané metódy overovania kandidáta patria: pracovné pohovory, Assessment centrum, psychometrické testy a overenie referencií od predchádzajúcich zamestnancov.

4. Môže mi spoločnosť Antal pomôcť nájsť moju prvú prácu?

Náborové projekty vedené konzultantmi spoločnosti Antal International sú obvykle zamerané na hľadanie vhodných profesionálov strednej a vyššej úrovne.  Preto musí profil uchádzača zahŕňať aspoň dva roky praxe.  Pracovné ponuky pre osoby bez praxe sú obvykle spojené s outsourcingom služieb a sektorom obchodných procesov (SSC/BPO).  Niekedy hľadáme kandidátov s neobvyklými kvalifikáciami, takže samotné Vaše vzdelanie môže byť rozhodujúcim faktorom, dokonca i v prípade, že nemáte žiadnu predchádzajúcu prax.  Radi by sme Vám odporučili vytvorenie profilu kandidáta a sledovanie pracovných ponúk, ktoré zverejňujeme na našej webovej stránke.

5. Očakáva sa odo mňa platba za účasť v náborových projektoch realizovaných spoločnosťou Antal International?

V súlade so zákonom spoločnosť Antal International kandidátom žiadne poplatky neúčtuje. Všetky aspekty spolupráce medzi kandidátom a konzultantmi spoločnosti Antal, vrátane propagácie kandidátov na trhu práce, sprevádzanie výberovým procesom a poskytovanie kariérneho poradenstva, sú celkom zadarmo.

6. Máte prístup k údajom, ktoré sa týkajú priemerných platov profesionálov?

Konzultanti spoločnosti Antal International sa špecializujú na oblasti, v ktorých robia nábor, preto majú odborné znalosti týkajúce sa špecifických odvetví na trhu, vrátane priemerného platu.  Spoločnosť Antal International navyše opakovane vykonáva na túto tému prieskum. Hlavným cieľom je ukázať všeobecné platové profily v rôznych odboroch a odvetviach.  Ďalšie informácie o prieskume platov nájdete na tomto odkaze.

7. Vyhľadávate i kandidátov na zamestnanie v zahraničí?

Sme medzinárodná spoločnosť, značka Antal International pôsobí v 35 krajinách.  Väčšina našich náborových projektov je obmedzená na Slovensko, ale hľadáme i kandidátov na zamestnanie v zahraničí. Niektorých kandidátov môžeme odporučiť našim zahraničným pobočkám.

8. Prečo odporúčate odoslanie životopisu vo formáte DOC?

Životopisy sú začleňované do našej databázy, ktorá slúži na vyhľadávanie vhodných kandidátov. Formát DOC najlepšie spolupracuje s mechanizmami vyhľadávania, ktoré používame pri prehľadávaní obsahu životopisov. Odoslanie životopisu v tomto formáte zvýši Vaše šance na získanie pracovnej ponuky od našich konzultantov.

9. Ako pristupujete ku kandidátom, ktorí prevádzkujú svoje vlastné podnikanie?

Podnikanie je zamestnávateľmi vysoko cenené a pre niektoré pozície má zásadný význam…    Očakávania sú závislé od druhu podnikania, ktorým sa spoločnosť kandidáta zaoberá a tiež od profilu pozície, na ktorú kandidátov hľadáme. V súčasnosti mnoho firiem uprednostňuje najímanie profesionálov na základe kontraktov, ktoré vyžadujú, aby bol kandidát samostatne zárobkovo činnou osobou. Táto prax je rozšírená obzvlášť v odvetví IT.

10. Je možné uchádzať sa o pozíciu konzultanta v spoločnosti Antal International?

Spoločnosť Antal International prechádza neustálym vývojom, a preto tím konzultantov neustále rozširuje. Odporúčame preštudovať aktuálne dostupné ponuky zamestnania v časti „Antal – kariéra“ a v prípade záujmu nám zašlite žiadosť. Ponúkame tiež program študentských stáží, ktorý absolventom a študentom posledného ročníka umožňuje zoznámenie sa s HR procesom z hľadiska rôznych odvetví. Cieľom programu je poskytnúť stážistom čo najviac vedomostí a skúseností, ktoré im pomôžu pri ďalšom rozvoji v rámci štruktúry spoločnosti Antal.

11. Je na účasť vo výberovom procese vo vašej spoločnosti nutné vedieť hovoriť plynule po anglicky?

Schopnosť hovoriť plynule po anglicky je veľmi dôležitá. Antal International je medzinárodná spoločnosť. Konzultanti vykonávajú výberové procesy pre medzinárodných zamestnávateľov, ktorí často vyžadujú kandidátov s pokročilou znalosťou angličtiny, preto konzultanti overujú jazykové znalosti kandidátov predtým, ako ich odporučíme zamestnávateľom.

12. Akú kvalifikáciu očakávate od kandidátov na pozícii konzultanta v spoločnosti Antal International?

Pretože sme rýchlo sa rozvíjajúcou spoločnosťou, ceníme si najviac iniciatívu a nezávislosť.  Našimi zamestnancami sú ľudia rozhodnutí dosahovať ciele a pracovať na rozvoji samých seba i organizácie, v ktorej pracujú.  Spoliehame sa na podnikavých jedincov, ktorí sa v predaji cítia ako doma a ľahko sa prispôsobujú neustálym zmenám.

 

 

 

 

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj